I Mag

I Mag

Znaczenie karty

Mag jest silną postacią o ogromnej mocy, która ma zdolność budowania, tworzenia, ale i niszczenia. Jeśli Mag ukazuje się w naszym rozkładzie, to znak, iż mamy ogromne możliwości i duży wpływ na kwestię w której zwracamy się z pytaniem do kart

Jednak nie zawsze jesteśmy tej siły świadomymi. Nasz możliwości mogą się nagle ujawnić, a być może już je dostrzegamy albo mamy z tym problem, myślimy pesymistycznie lub brakuje nam wiary we własne możliwości. Należy zastanowić się co sprawia nam trudności, i podjąć odpowiednie dla nas kroki aby nasze trudności pokonać.

 Mag ukazuje nam, iż mamy ku temu niezbędne narzędzia, czyli zestaw możliwości, atuty i umiejętności, równocześnie mag ukazuje nam sprzyjające okazje.

 Karta Maga oznacza, że pora pokonać nasz lęki i blokady i że powinniśmy zadbać o nasz rozwój. Ten rozwój pomoże nam doskonalić nasze ukryte zdolności, predyspozycje i umiejętności.

Jako karta porada Mag zachęca do działania, do rozwoju osobistego, podjęcia konkretnej decyzji do korzystania ze swoich talentów.

Mag zwykle wyraża się o pozytywnej energii i mocy, która powinna być wykorzystywana w pozytywny sposób, jednak sąsiadujące karty, mogą zmienić obraz i wyrażenie maga.

Mag podnosi na duchu i uwydatnia nasze ego, ale w pewnych sytuacjach bywa to konieczne. Karta oznacza, że powinniśmy wziąć sprawy w swoje ręce i zadbać najpierw o siebie, dopiero potem możemy zatroszczyć się o potrzeby innych.

Pojawienie się maga zapowiada nasz osobisty rozwój, postęp,rozwinięcie sytuacji, odkrycie, moc twórczą, ciekawe i inspirujące pomysły. To dobra karta dla naukowców i badaczy, bowiem zapowiada postęp w wybranej dziedzinie, odkrycie, nowość.

Mag może przedstawiać nas samych lub kogoś innego, w zależności od tego, jak sformułowaliśmy nasze pytanie.

Czasem karta oznacza duży wpływ w danej kwestii osób trzecich,która dysponuje mocą, władzę lub narzędzia i to od niej będzie najwięcej zależało. Jeśli natomiast pytanie dotyczy tylko nas samych, to karta Maga dotyka naszego rozwoju i wskazuje możliwości,które pojawiły się wokół na naszej drodze, a które powinniśmy wykorzystać. Mag również sugeruje nam, aby wziąć los w swoje ręce i przejąć inicjatywę.

To rozwój osobisty, aktywność, poszukiwania rozwiązań i nowych szlaków, to także przywództwo, wskazywanie innym właściwej drogi. Jesteś panem swojego losu, to główne przesłanie tej karty.Jednak to także wskazówka, by swoją wiedzę, umiejętności wykorzystywać mądrze, tak aby nie wyrządzić krzywdy sobie i innym.

Masz szansę na powodzenie w nowych przedsięwzięciach i w projektach, ale bądź zdyscyplinowany i skoncentruj swoje siły na odpowiednim wysiłku. Karta może także zapowiadać sukces w pewnej dziedzinie, osiąganie mistrzostwa w tym, co się robi, narodziny nowego ciekawego pomysłu, niekonwencjonalne rozwiązanie,rozpoczęcie nowego cyklu w sprawach, o które pytamy to także awans na wyższe stanowisko, początek kariery, rozpoczynanie własnej działalności, wzięcie odpowiedzialności za swoje życie. Jeśli chodzi o sferę materialną to karta ta wskazuje, że mamy kontrolę nad sytuacją o którą pytamy, wiele zależy od nas, należy tylko podejść do problemu od właściwej strony i zadbać o to, by go rozwiązać. Nie bądźmy bierni i nie czekajmy na to, co przyniesie los, zdajmy się na siebie, przejmijmy inicjatywę. Nasze działanie będzie miało decydujący wpływ.

 Karta może także zachęcać aby użyć pewnych niewidzialnych sił, aby zmienić coś w związku. Karta wskazuje także, że to czego pragniemy jest w zasięgu ręki trzeba tylko tego poszukać,znaleźć, rozpoznać i nauczyć się z tego korzystać czerpiące efekty. Pojawienie się Maga w rozkładzie może też oznaczać postęp w komunikowaniu się, dojście do porozumienia. Mag może także symbolizować mężczyznę, który dominuje albo w związku pełni rolę osoby przejmującej inicjatywę. Jako karta porada dla kobiety oznacza, że to ona powinna wykazać się inicjatywą. Karta oznacza też nowy romans, nadchodzące okazje do spotkania kogoś wyjątkowego, kto będzie wywierał na nas duży wpływ, kto nas oczaruje i zachwyci. To także eksperymentowanie w miłości i w seksie, nowe pomysły w związku, chęć wyjścia z rutyny. Ale uwaga, czasami karta oznacza osobę, która świetnie manipuluje innymi, wykorzystuje ludzkie słabości i uczucia i może narobić w naszym życiu niezłego zamieszania. W negatywie może także oznaczać działania magiczne. Musimy oczywiście zwrócić uwagę na położenie karty w rozkładzie i karty korespondujące, one podpowiedzą więcej szczegółów.Mag jest również nazywany Sztukmistrzem, to symbol kreatywności i potęgi. Przypisaną tej karcie planetą jest Merkury. Pośród atrybutów Maga znajdują się przedmioty uosabiające cztery żywioły kart Tarota : buława -ogień, kielich – woda, miecz – powietrze, denar – ziemia. Oznaczają one cztery, albo więcej możliwości.

Mag to wolny człowiek,który sam powinien podejmować decyzje. Będąc Magiem ma się tyle siły wewnętrznej, aby osiągnąć każdy, nawet najbardziej trudny cel. Wystarczy jedynie podjąć decyzję, co chce się osiągnąć. W rozkładzie Mag najczęściej oznacza początek jakiegoś okresu życia, kiedy nie zapadły jeszcze żadne decyzje, nie popełniono też błędów. Wszystkie atuty są wiec teraz w naszych rękach. W miłości oznacza magnetyczne działanie na swego wybranka,posługiwanie się urokiem, któremu on nie potrafi się oprzeć.

W odniesieniu do spraw codziennych Mag może oznaczać aktywność w działaniu, przejęcie pełnej inicjatywny, czas w którym nic na mnie grozi . Ponieważ mamy siłę Maga, która pozwoli nam ich wyprzedzić. Czasami może oznaczać, konieczność zastosowania magicznych formuł, czyli manipulacji innymi, co zapewni nam powodzenie.

Klucz do interpretacji

Pozytywnie
Twórczość, kreacja, nowatorstwo,postęp, moc, potencjał, szanse, możliwości, atuty, kreatywność,pewność siebie, siła woli, charyzma, przywództwo,wszechstronność, nowy pomysł, idea, eksperymentowanie, zdrowie,witalność, płodność, oryginalność, energia męska,przebojowość, zdecydowanie, zapał, optymizm, działanie,umiejętności, ambicja, chęć zajścia wysoko, nowe przedsięwzięcia, zamiary, przejęcie inicjatywy, zgłaszanie się do pewnych przedsięwzięć jako ochotnik, planowanie, dobra organizacja, fach w ręku, zdolność tworzenia, budowania,nieograniczone możliwości, dojrzałość, uczeń przygotowujący się do lekcji albo pracownik przygotowujący narzędzia do pracy,rozpoczęcie pewnego cyklu, zmiany, nowości, wydawanie poleceń,dyspozycji, sprawowanie władzy, kierownictwo,

Negatywnie
Manipulacja,nadużywanie zaufania, wykorzystywanie ludzi, ich słabości,poczucie wyższości nad otoczeniem, niszcząca energia, egocentryzm,przekonanie o swojej nadzwyczajności, nadużywanie władzy,oszustwo, kłamstwo, tłamszenie innych, zastraszanie, karta może także oznaczać, że jesteśmy pod czyimś złym wpływem albo my działamy w ten sposób na innych, to także opóźnienia działań,posługiwanie się nieodpowiednimi narzędziami, brak dyscypliny,niezdecydowanie, działania na czyjąś szkodą, brak pewności siebie, zahamowania, problemy z przejęciem inicjatywy, brak wyobraźni, niepowodzenie w działaniach, w nauce, komunikowanie się,pogorszenie stanu zdrowia. 


Znaczeni ogólne – pozytywy

 • dążenia, poszukiwania nowych dróg i rozwiązań, poznanie własnych możliwości
 • twórczość, pomysłowość, nowatorstwo, rosnące zdolności
 • postęp w porozumiewaniu się z ludźmi, asertywność, dyplomacja;
 • umiejętne prowadzenie rozmowy
 • siła woli, pewność siebie, świadomość swych umiejętności, profesjonalizm
 • panowanie nad sobą i sytuacjami (weźmiesz sprawy we własne ręce)
 • zrozumiesz coś np. odkryjesz prawa rządzące światem
 • oryginalność; niekonwencjonalność w pomysłach i sposobach dochodzenia
 • do prawdy
 • niezależny umysł, wszechstronność, bystrość, biegłość
 • narodziny ciekawego pomysłu (projektu, planu)
 • „gra w otwarte karty” (jeśli twoją uwagę przyciągają narzędzia maga
 • Rozłożone na stole)
 • ufność wobec siebie i swoich decyzji, pewność, niezawodność
 • zdolność kreacji, tworzenie; mądre, świadome korzystanie z energii
 • dokonywanie eksperymentów
 • inicjatywa prowadząca do tryumfu i sukcesu
 • rozpoczęcie pewnego cyklu w sprawach, o które pytamy
 • Boskość w człowieku (potężne zdolności twórcze, moc, nieograniczone możliwości)
 • dojrzała świadomość

Negatywne aspekty

Karta może oznaczać manipulację, intryganctwo, nadużywanie mocy, niezdolność do wykorzystania swoich atutów, niewiara we własne możliwości lub nadmierna pewność siebie, skłonność do ryzyka, oszustwo, kłamstwo, nieumiejętność wyrażania siebie.Może oznaczać przywódcę sekty, złych ideologii.

Odwróconego Maga interpretuje się jako zwiastuna tego, że korzystny czas na inicjowanie pewnych działań już minął. W takim układzie można też mówić, że ktoś manipuluje lub rzuca uroki na osobę pytającą o wróżbę.

 • mężczyznę nieodpowiedzialnego, tworzącego w swoim życiu problemowe sytuacje dla samej potrzeby sprawdzenia, czy „zdadzą egzamin
 • kogoś kto podnosi dłoń i wygraża (podniesiona buława), kto ma już gotową odpowiedź na wszystko
 • młodego zarozumiałego chłopaka, który podejmuje decyzje za siebie i partnerkę
 • kogoś, kto wykorzystuje swoją stwórczą moc i wiedzę, nie baczy na innych, a nawet naraża ich na niebezpieczeństwo; człowieka prowadzącego niehumanitarne eksperymenty
 • szarlatana, człowieka udającego nieomylnego guru lub profesjonalnego terapeutę
 • czarownika stosującego czarną magię (używającego energii w celach destrukcyjnych)
 • bawienie się mocą dla zyskania władzy
 • wiara, że to nie ja mam moc, lecz moje kreacje (że to problem mną rządzi a nie ja nim)
 • nie wykorzystywanie zdolności, poczucie bycia niepotrzebnym, niewiara w swoje siły
 • słabość woli, wahania, kierowanie energii na własną lub czyjąś zgubę
 • kuglarstwo, igranie z życiem (w swoich eksperymentach Mag balansuje na krawędzi)
 • brak wyczucia i dyplomacji
 • oszustwo, hochsztaplerstwo, wykorzystywanie ludzi
 • niepowodzenie w takich dziedzinach jak: pisarstwo, komunikowanie się z ludźmi, trudności w wyrażaniu siebie
 • wykorzystywanie ludzkich słabości i zaufania
 • w połączeniu z Cesarzem lub kartą Diabeł może oznaczać dominację, tłamszenie czyjejś woli i wykorzystywanie swej pozycji do osaczania innych

Sytuacje, które mogą być związane z kartą

Rozpoczęcie nowych działań, posiadanie potrzebnych atutów w konkretnej sytuacji, nowe pomysły, projekty, idee. Twórczość, pomysłowość, kreatywność, pewność siebie. Karta oznacza przejęcie inicjatywy, branie spraw w swoje ręce. Ponadto potencjał seksualny w przypadku mężczyzny. Wolny zawód, nowa praca. Witalność, energia w pytaniach dotyczących zdrowia.

Osoby, jakie może oznaczać

Atrakcyjny mężczyzna, lider, przywódca, dyrektor, człowiek o silnej osobowości, pisarz, twórca, pomysłodawca, odkrywca, pionier, mag, iluzjonista.

 • Lider, przywódca
 • Osoba, która wywiera duży wpływ na nas lub na sprawę
 • Człowiek kreatywny, twórczy, ktoś z głową pełna pomysłów
 • Badacz, odkrywca, innowator, pionier, człowiek uczony, specjalista w swoje dziedzinie
 • Indywidualista, człowiek samodzielny, niezależny,
 • Mężczyzna świadomy swojej wartości, mający wpływ na innych
 • Ktoś, kto tworzy poprzez podejmowanie decyzji i wydawanie poleceń, dobry organizator,
 • Silna osobowość,
 • Ktoś na samodzielnym stanowisku
 • Osoba utalentowana, człowiek wszechstronny, wykształcony, bystry, zręczny,
 • Magik, iluzjonista, prezenter,
 • Osoba zarozumiała, zbyt pewna siebie, mająca poczucie wyższości
 • Manipulator, człowiek wywierający negatywny wpływ na innych
 • Ktoś nadużywający władzy, mocy, ktoś kto rządzi „twardą ręką”
 • Ktoś kto chce być liderem za wszelką cenę i zrobi wszystko żeby to osiągnąć
 • Brak zdolności komunikacji, nieumiejętność rozmawiania z ludźmi, przekonanie tylko o swoich racjach, bezkompromisowość, brak dyplomacji
 • Działanie na czyjąś niekorzyść, celowe dążenie do czyjejś zguby
 • Oszustwo, kłamstwo, złe uczynki

Miejsca jakie może oznaczać

miejsce prezentacji, pokazy handlowe, kino, sala szkolna, występ iluzjonisty, giełda, instytut badawczy, gabinet terapeuty lub lekarski, koncert muzyczny, instrumentalny, biuro projektów, gabinet dyrektora.

Zawody, jakie może oznaczać

przedsiębiorca, badacz, naukowiec, przywódca, głowa państwa, kierownik, dyrektor, lekarz, psycholog, terapeuta, nauczyciel, architekt, zawód wymagający twórczego myślenia, ktoś pracujący na samodzielnym stanowisku, iluzjonista, dyrygent, osoba prowadząca pokaz, budowniczy, konstruktor, inżynier, rzemieślnik.
aktywna sprzedaż, handel, dziennikarz, usługi pocztowe, ogólnie zawody związane z przekazywaniem informacji, recepcjonista, pisarz, kurier, marketingowiec, manager, dyplomata, wykładowca, adwokat, dziennikarz, negocjator, bibliotekarz, informatyk.

Miłość, uczucia – pozytywy:

Dla samotnych zapowiedź szalonej miłości, z której być może zrodzi się trwały i szczęśliwy związek. Jeśli jesteś już zakochany(a), ciesz się każdą wspólnie przeżytą chwilą,wyrażaj swoje myśli i uczucia, niczego nie komplikuj, a wasza miłość przetrwa najgorsze burze.

 • atrakcyjny mężczyzna
 • dla kobiety: fascynacja mężczyzną
 • partner podejmujący inicjatywę
 • wzajemna siła przyciągania
 • dla mężczyzny: potencjał seksualny; demonstrowanie przed kobietą swoich zalet i atutów
 • partnerów łączy wspólny cel (idea, praca naukowa, fascynacja jakąś dziedziną wiedzy)
 • eksperymentowanie w związku lub w seksie (być może jesteś z kimś tylko po to, aby sprawdzić, jak się Wam ułoży i jak potoczy się los)

Miłość, uczucia – negatywy:

 • nazbyt intelektualne podchodzenie do kwestii uczuć
 • dla mężczyzny: obawa przed otwarciem serca i poddaniem się uczuciu miłości
 • dla kobiety: partner, który obawia się przed nią otworzyć i okazać uczucia, bądź który przejawia się jak mały bezbronny chłopczykPraca i pieniądze.Masz szansę odnieść sukces, ale pod warunkiem, że zmienisz swoje dotychczasowe przyzwyczajenia. Jeśli czekają cię nowe obowiązki,nie obawiaj się, że im nie podołasz. Płyń z falą, która niesie zmiany, bo nie można stać w miejscu!

Finanse, praca, nauka – pozytywy:

 • Powodzenie w nauce, zdanie egzaminu dostanie się na studia, ich kontynuowanie lub ukończenie
 • wykonywanie wolnego zawodu, artyzm, indywidualna praca nad projektem
 • praca pisarza, nauczyciela, naukowca, językoznawcy, doradcy, lekarza, terapeuty
 • sukces w pracy indywidualnej, w której liczy się oryginalność pomysłów inspiracje do pracy twórczej, badawczej lub naukowej, wynalazczość
 • realizacja planów w życiu zawodowym
 • początek nowej pracy, nowe stanowisko
 • prowadzenie wykładu
 • nauka, racjonalizacja
 • licytacja, dokonywanie operacji finansowych na giełdzie
 • zarządzanie własnym kapitałem
 • pieniądze są efektem własnej pracy i pomysłowości

Finanse, praca, nauka – negatywy:

 • zaprzepaszczone szanse na intelektualny rozwój
 • zbytnia pewność siebie przyczyną niepowodzeń

Zdrowie.
Jesteś w doskonałej formie, a odczuwane dolegliwości nie są poważne i powinny szybko minąć. Może to tylko przemęczenie?

Zdrowie – pozytywy:

 • witalność, dobre zdrowie
 • duży potencjał energetyczny (może pytający jest energoterapeutą lub lekarzem)

Zdrowie – negatywy:

 • pogorszenie stanu zdrowia
 • choroby układu oddechowego i nerwowego bądź inne dolegliwości powodujące osłabienie całego organizmu
 • wycieki lub zanieczyszczenie energii w ciele
 • przyczyną wszelkich problemów zdrowotnych jest świadoma lub podświadoma chęć bawienia się mocą swego ciała (w tym celu zabierasz sobie część energii i sprawdzasz, w którym momencie rozpocznie się proces słabnięcia organizmu, a w którym choroba bądź kryzys).


Przesłanie.
Los sprzyja odważnym, więc nie bój się ryzyka. Jeśli tylko zechcesz, rozpoczniesz nowy, ważny etap w swoim życiu i raz na zawsze pozbędziesz się starych problemów.

Wygląd
On
: zadbany, zazwyczaj w średnim wieku, jeśli młodszy to wygląda poważniej. Krótkie włosy, zazwyczaj ciemne, starannie przycięte. Lubi elegancki ubiór, nosi zazwyczaj koszule, marynarki, on ubiera to co wypada i tak, żeby było stosownie. Żadnej ekstrawagancji.Jest inteligentny i to widać. Badawcze spojrzenie.

Ona: twój wygląd budzi w nim szacunek, może trochę podziw pomieszany z respektem. Dostrzega twoją zadbaną fryzurę i makijaż. Staranny, elegancki ubiór.  Jednak odbiera Cię jako osobę trochę niedostępną, mało spontaniczną  i taką, która go  „sprawdza”, poddaje testom. Kobieta  w karcie „Mag” to przeważnie kobieta w średnim wieku, ładna, a nawet piękna, o regularnych rysach twarzy,  albo młoda, ale poważna jak na swój wiek.

Żywioł: Powietrze

Planeta: Merkury

Czakra: czakra gardła, splot słoneczny

Kolor: lazurowy niebieski, żółty

Kryształ: akwamaryn, cytryn

Ciało: ramiona, ręce, dłonie, paznokcie, płuca, oskrzela, ukł. nerwowy, mózg, język, tarczyca, ukł. pokarmowy (zwłaszcza jelita), śledziona.

Ćwiczenia: gimnastyka, aerobik, biegi, stretching – wszystko, co zwiększa zwinność.

Pozycja ciała: „Jak na górze, tak na dole” (patrz pozycja Maga na karcie)

Sending
User Review
0 (0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *