Właściwe wykorzystanie dni tygodnia w magii

Właściwe wykorzystanie dni tygodnia w magii

Nie każda osoba praktykująca magię, zdaje sobie sprawę z faktu że również w praktyce magicznej, po całym tygodniu pracy z energiami, powinien znaleźć się również dzień regeneracji dla naszej własnej energii, oczyszczenia umysłu, oraz pozwolenia aby organizm w pełni doszedł do siebie…

Podobnie jak w życiu codziennym , gdzie poniedziałek jest dniem rozpoczęcia tygodnia pracy zaś niedziela jego zwieńczeniem i dniem odpoczynku, tak samo w kwestiach Ezoterycznych.

Sześć dni pracy, siódmego odpoczywamy.
W wielu różnych kulturach, wolny dzień przypada rozmaicie.
Tak jak np w chrześcijaństwie – niedziela, muzułmanie – piątek, lub żydzi – sobota.

Podobnie jest z zastosowaniem dni tygodnia do wszelakich działań magicznych. 
Otóż siedem dni tygodnia , odpowiada liczbie ciał niebieskich, są to :

Słońce, Księżyc, Saturn, Jowisz, Mars, Wenus, i Merkury

Nazwy dni tygodnia w wielu europejskich językach wywodzą się również od nazw planet oraz opiekujących się nimi bóstw.


Poniedziałkiem – Księżyc, łac. dies Lunae, Lundi, czyli dzień Księżyca.

Energia: żeńska
Kolor: biały, srebrny, kremowy, jasnozielony
Drzewo: wierzba.
Magiczne zastosowanie: kobiece tajemnice, ochrona, emocje, sny, jasnowidzenie, dom, rodzina, medycyna, kobieca płodność, wiadomości, złodziejstwo, podróże, podświadomość, leczenie, małe zwierzęta i dzieci, siostry i żony, macierzyństwo, instynkt.

Patron rodziny i domu. Magia dnia Księżyca sprzyja zajęciom domowym, opiece i ochronie.
Jest to dzień sprzyjający dla rytuałów związanych z podróżami, płodnością oraz harmonii. W poniedziałek również mogą uaktywnić się nasze zdolności jasnowidzenia i jasnosłyszenia.

Wtorkiem – Mars, łac. dies Martis, Mardi, czyli dzień Marsa.

Energia: męska
Kolor: czerwony i pomarańczowy
Drzewo: ostrokrzew, sosna
Magiczne zastosowanie: odwaga, zemsta, pokonanie wrogów, wyższe wykształcenie, przemoc, szybkie działanie, operacje, rozpraszanie złych zaklęć, małżeństwo, wojna, więzienie, polowanie, współzawodnictwo polityczne i fizyczne, przywództwo, żądza, leczenie chorób krwi.

Patron wojny i pracy fizycznej. Magia tego dnia korzystna jest dla zdobywania energii, ale też walki z przeciwnościami i wrogami. Wtorek jest naszym sprzymierzeńcem w wszelkiej walce z nałogami, od tego dnia warto rzucać np. palenie lub gubienie kilogramów. Jest dniem idealnym do pokonywania wrogów i sprzyja w czynnej walce. Zastosowanie ma również pod względem wzmacniania męskich cech. Warto tutaj odprawiać rytuały związane z potęgowaniem siły ducha.

Środą – Merkury, łac. dies Mercurii, czyli dzień Merkurego, germański Odyn.

Energia: męska
Kolor: żółty, szary, fiołkowy, kolory opalizujące
Drzewo: leszczyna, wszelkie krzewy (pomijając cierniste)
Magiczne zastosowanie: umysłowa jasność, komunikacja, pisanie, strategia, dywinacja, młodzi ludzie, wiedza, negocjacje, interesy, nauczanie, nałogi, rozsądek, długi, lęk, strata, leczenie i samodoskonalenie, percepcja, grupa, podróż.

Patron nauki i interesów. Tego dnia szukamy zagubionych rzeczy i odkrywamy sekrety.
Jest to dzień idealny do rytuałów, intencji, związanych ze zdobywaniem wiedzy lub odkrywaniem zakrytego. W środę wszelkie wróżby mają największą szansę realizacji, zatem warto również zapisywać środowe sny, ponieważ istnieje możliwość że przyniosą nam odpowiedzi na pytania z którymi się zmagamy od dłuższego czasu.
Środowe rytuały oraz intencje powinny być nastawione głównie na odpędzanie ubóstwa.

Czwartkiem – Jowisz, łac. dies Jovis, dzień Jowisza, czyli germańskiego Thota.

Energia: męska
Kolor: purpurowy, błękit królewski
Drzewo: dąb, sandałowiec, morela, wawrzyn, kasztan, klon.
Magiczne zastosowanie: szczęście, powodzenie, rozwój, ekspansja, hojność, męska płodność, starsi ludzie, sprawy prawne, zdrowie, honor, bogactwo, stroje, pragnienia, męskie zawody, duchowe osiągnięcia. 

Patron bogactwa i opieki. Magia dnia Jowisza jest bardzo potężna, przyzywa bogactwo i dostatek, ale też prosi o opiekę sił wyższych. W tym dniu warto jest się skupić na własnym zdrowiu, przyciąganiu szczęścia i poprawy materialnej. Ten dzień idealny również jest na prowadzenie rozmów o pracę.

Piątkiem – Wenus, łac. dies Veneris, czyli dzień Wenus i germańska Freya.

Energia: żeńska
Kolor: różowy, morski, zielony, kolory pastelowe
Drzewo: jabłoń, mimoza, magnolia.
Magiczne zastosowanie: miłość, przyjemność, pokój, romans, małżeństwo, atrakcyjność, przyjaźń, delikatność, łatwość, partnerstwo, sztuka, muzyka, sprawy seksualne i sercowe, fizyczne piękno, zapachy i perfumy, działalność społeczna, życie towarzyskie, kobiece problemy, ochrona.

Patronka miłości, sztuki i wygody. Magia tego dnia przyciąga ukochaną osobę, pomaga w pracy nad związkiem, ale też sprzyja w czerpaniu radości z życia. To dzień zakochanych, wszelkie rytuały oraz wróżby w tym dniu mają niezwykłą moc spełnienia i przyciągania miłosnego. W piątki warto jest skupić się na rytuałach i intencjach mającym pomóc nam w zażegnaniu waśni z innymi. Jest to okres sprzyjający dla wszelkich relacji i prostowaniu ich nie raz burzliwego przebiegu.
Paradoksalnie piątek sprzyja także rytuałom umożliwiającym wyplątanie się z nieszczęśliwego i nieodwzajemnionego uczucia.

Sobotą – Saturn, łac. dies Saturni, czyli dzień Saturna.

Energia: żeńska
Kolor: czarny, ciemny fiolet, ciemny szary, indygo
Drzewo: olcha, topola, buk.
Magiczne zastosowanie: pokonywanie przeszkód, duchowa komunikacja, medytacja, życie, wolność, samodyscyplina, ochrona, pokonywanie ograniczeń, odnajdywanie zagubionych osób i przedmiotów, starsi ludzie, zakończenia, śmierć, niszczenie chorób i plag, pokonanie tych, którzy nas ograniczają, obrona psychiczna.

Patronka obrony i odegnania. Rzadko używa się magii tego dnia, bo przynosi poważne konsekwencje. Sobota to dzień odcięcia energetycznego. Sobotę idealnie wykorzystamy w celach oczyszczających oraz zrywających z tym, co z naszego życia ma zostać odegnane. Energia Saturna nie tylko daje nam lekcję życia, ale też sprzyja pokonywaniu przeszkód. W tym dniu idealne byłoby żegnanie z naszego życia niechcianego bagażu przeszłości która nie pozwala nam ruszyć do przodu a które negatywni wpływają na nasze życie.


Niedzielą – Słońce, łac. dies Solis, czyli dzień Słońca.


Energia: męska
Kolor: pomarańczowy, żółty, złoty, biały
Drzewo: brzoza,palma, oliwka,migdałowiec, dąb, oraz wiśnia.
Magiczne zastosowanie: zdrowie, przywództwo, leczenie, powodzenie, samowiedza, szczęśliwość, ego, nadzieje, radość, siła, indywidualność, władza, ojcowie i mężowie, ochrona, moc, władza, uduchowienie, awans, fortuna.

Wykorzystuje się ten dzień do poprawy warunków życia, zdobycia awansu, wygranej i sławy. Niedziela również będzie nam sprzyjać w rytuałach związanych z dobrobytem, oraz zdobywaniem przyjaźni. Jest idealna do tworzenia wszelkich talizmanów które mają na celu poprawić naszą jakość oraz radość życia, jak i również wzmocnienie męskiej potencji i płodności, pomaga również wzbudzić w nas nadzieję i poprawić naszą nadzieję.

Każdemu z bóstw planetarnych przypisywany jest inny metal:

 • ZłotoSłońce
 • SrebroKsiężyc
 • ŻelazoMars
 • RtęćMerkury
 • CynaJowisz
 • MiedźWenus
 • OłówSaturn

Niegdyś również wierzono że noszenie w odpowiednie dni tygodnia różnych kamieni, sprzyja realizacji przypisanych do konkretnego dnia tygodnia spraw:

 • Poniedziałekperły, kamień księżycowy
 • Wtorekkoral czerwony, jaspis, rubin
 • Środakarneol, beryl, chryzopraz
 • Czwarteklazuryt, ametyst, turkus
 • Piątekszmaragd, akwamaryn, różowy kwarc, jasnoniebieski szafir
 • Sobotaagat, onyks, chalcedon
 • Niedzieladiament, chryzolit, topaz

Podobne zastosowanie miały pierścienie które noszono w poszczególne dni tygodnia a które miały za zadanie zależnie od naszych potrzeb, pomóc w ich poprawie, przyśpieszeniu lub uzyskaniu.
Zatem…

 • W Niedzielę noszono złote pierścienie z liczbą 111 i chryzolitem.
 • Do poniedziałku przypisany był sygnet ze srebra z liczbą 369 z kamieniem księżycowym lub perłą.
 • Wtorki żelazne kółko z koralem lub rubinem i liczbą 65.
 • W środy noszono amulet ze stopu ze srebra lub cyny ozdobionym liczbą 260.
 • Czwartki był dniem noszenia pierścieni z cyny oraz ametystu oraz liczbą 34.
 • Szmaragd, miedz i liczba 175 miały swoje zastosowanie w piątki
 • W soboty natomiast noszono pierścienie z ołowiu i onyksu oraz liczbą 9.

Łączono również ciekły metal z kawałkami roślin, poświęconej odpowiedniemu bogowi. Lub przyozdabiano je liśćmi, kwiatami.
Dzięki temu łączono wszystkie siły magiczne w jednym przedmiocie przypisywane dla konkretnego opiekuna.

 • Słońce – słonecznik, jaskier,lub cyklamen.
 • Księżyc – białe róże, maki oraz narcyzy.
 • Mars – oset oraz wrzos.
 • Merkury – lawenda i azalie.
 • Jowisz – jaśmin, fiołki.
 • Wenus – róże, orchidea, konwalia, irys, lewkonia, lilie.
 • Saturn – tulipan, hiacynt.


O zachodzie Słońca stajemy podczas rytuałów z twarzą zwróconą ku zachodowi. Kolory zachodu Słońca mają ogromne  właściwości magiczne. Barwy nieba można dodatkowo wykorzystywać do wzmacniania swoich zaklęć. Każdy dzień tygodnia naładowany jest dodatnio (energia męska, aktywna) lub ujemnie (energia żeńska, pasywna). Każdego dnia jedna z energii przeważa, jednak obie są w danym dniu obecne.

Pamiętaj zatem, następnym razem, zanim wykonasz rytuał, w jakie z dni tygodnia najlepiej byłoby się do niego przygotować i go wykonać, abyś w pełni wykorzystał właściwości dnia a Twoja intencja została należycie wysłuchana.


Sending
User Review
0 (0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *