Magia Świec

Magia Świec

Magia świec

– Świece, ich kolorystyka i znaczenie –

Pierwsze skojarzenie jakie nasuwa nam się na myśl w związku z nimi, to zapach, ozdoba naszych mieszkań , okien półek , parapetów. Forma, zalana parafiną w celu dekoracyjnym.
Nic bardziej mylącego, gdyż od setek a nawet tysięcy lat, świece wykorzystywane były chociażby w szamanizmie. Gdzie palono, i w dalszym ciągu są one w dzisiejszych czasach palone ofiarnie, intencyjnie w celach magicznych, czy chociażby symbolicznych, tak jak np przy święcie zmarłych.
Formy świec są różne, począwszy od zwykłych podgrzewaczy kończąc na świecach w formie przeróżnych figurek.
Świece głównie służą nam w sposób najprostrzy, aby oświetlić sobie drogę, dla zmiany atmosfery ale również, do rytuałów ezoterycznych czy też magicznych.
Czy aby na pewno każdy z nas, zdaje sobie sprawę że kolor świecy którą używamy do intencji oraz rytuałów ma także ogromne znaczenie? Że nie tylko pusty bieg księżyca a także zabarwienie naszej pomagającej nam w rytuale przyjaciółki, ma znaczenie?
– Nie?
Czytelniku, i właśnie o tym, ten artykuł został napisany. Jestem tu aby zobrazować Ci, to wszystko czarno na białym.
Jeśli jesteś nowicjuszem, zapoznaj się z tym, pomoże Ci to bardzo w zrozumieniu, przeznaczenia kolorystyki świec w celach intencyjnych, oraz rytualistycznych. Pamiętaj, i ja kiedyś zaczynałam i szukałam wielu informacji na ten temat, ale bez obaw, nie spadnie tu na Ciebie wielka tona tekstu.
Natomiast jeżeli kolorystyka świec i całe to pojęcie nie jest Ci obce, może zainteresuje Cię chociaż tabela, z kolorami świec i ich opisami, bo jak wiemy wszystko może nam się przydać podczas naszej ezoterycznej podróży.

Na zakończenie, co jeszcze jest istotne prócz samego koloru?
Otóż:
1 .- Pamiętajmy aby świeca nie była zapachowa, musi być czysta, bez żadnego aromatycznego zapachowego, można zrobić taką łatwo samemu albo po prostu poszukać w kwiaciarniach, sklepach ezoterycznych, czy chociażby przez internet.
2 .- Paląc świece w jakiejś intencji, pamiętaj aby nie gasić jej dmuchając w płomień, najlepiej poczekać aż nasza dobra „przyjaciółka” wypali się samodzielnie.
3 .- W przypadku kiedy świeca jest długa a my nie mamy tyle czasu aby upilonować jej wypalenia – bez obaw, przed zapaleniem świecy możesz ją skrócić o dowolną długość – chodzi o to aby świeca wypaliła się do końca sama, i sama zgasła.
4 .- Resztki świecy zakop w ziemi lub wyrzuć do jeziora/rzeki, Wydra z naczynia, to co z niej zostało i pozbądź się jej w taki sposób, aby Twoja intencja zrealizowała się pomyślnie.
5 .-Pamiętaj zapalając takową świecę aby upewnić się czy nie ma przypadkiem aktualnie pustych dni tzw pustego biegu księżyca, ponieważ wtedy, nasza intencja się zmarnuje a dni te sprawią że nasza prośba nie zostanie wysłuchana.

Mam nadzieję że mój artykuł, był dla Ciebie pomocnym, a Ty skorzystasz z tych kilku drobnych rad.

//Liriel//

Sending
User Review
0 (0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *